Skip to main content

Yeşilova Holding, sürdürülebilirlik alanında fark yaratarak, ülke ekonomisine değer katan aile şirketlerinin ödüllendirildiği TAİDER Kuzey Yıldızı Ödülleri’nde 2 ödül birden aldı.

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği’nin bu yıl 5’inci kez düzenlediği TAİDER Kuzey Yıldızı Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik Programı kapsamında verilen Kuzey Yıldızı Ödülleri töreni, 1 Haziran 2022 tarihinde İstanbul Tekfen Tower’da gerçekleşti. Yeşilova Holding, ödül töreninde “Kurumsal Yönetim” ve “Çalışanlar” kategorilerinde ödüle layık görüldü. Aynı zamanda Yeşilova Holding aldığı 2 ödülle birlikte, Kuzey Yıldızı Ödülleri’nde bugüne kadar 2 farklı kategoride ödül almaya hak kazanan tek kurum olma özelliği de taşıyor.

YEŞİLOVA: GURURLU VE MUTLUYUZ

Yeşilova Holding İcra Kurulu Başkanı Yalçın Yeşilova, sürdürülebilirliğin önemine vurgu yaptığı törendeki konuşmasında şunları söyledi: “Yeşilova Holding olarak amacımızda, değerlerimizde ve stratejilerimizde sürdürülebilirliğe yer verdik ve geleceğimizi planlarken bunu göz önünde tuttuk. Ekonomik sürdürülebilirliğin yanında çevre ve toplumun sürdürülebilirliğini faaliyetlerimizin ve kararlarımızın içine yansıtmaya gayret ettik. Bizler, içinde bulunduğumuz ortamın ve yaptıklarımızın bu bakış açımızla uyumlu ilerlediğini doğrulama ihtiyacı da hissediyoruz. TAİDER’in sürdürülebilirlik değerlendirme süreci ve bu anlamda deneyimli değerlendiricilerin objektif bakış açıları işte bu noktada kendimizi geliştirmek için bize fırsatlar veriyor. Tarafsız kuruluşların, profesyonel değerlendiricilerin bizi bu şekilde takdir etmesi, bütün emeklere, verdiğimiz çabaya anlam katıyor. Her iki ödül de çok değerli. Kurumsal yönetim, çok emek verdiğimiz bir alan. İnsan, çalışan tarafında ise her şey karşınızdakini sevmek, ona değer vermekle başlıyor. Amacımız kesinlikle bir ödül almak değildi. Biz, gerçek anlamda kendi sürdürülebilirlik yol haritamıza çıktılar sağlamak ve gelişimimize katkı koymak için burada yer aldık. Bu sürece girme düşüncesi olan tüm kurumları, şirketleri, hiç beklemeden o ilk adımı atmaya davet ediyorum. Katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Alınan ödüllerden dolayı gururlu ve mutluyuz.”

Sürdürülebilirlik yaklaşımını benimseyerek bu alanda çalışmalar yapan ve fark yaratarak ülke ekonomisine değer katan aile işletmelerinin teşvik edilmesini amacıyla gerçekleştirilen TAİDER Kuzey Yıldızı Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik Programı kapsamında düzenlenen Kuzey Yıldızı Ödülleri programında, “Kurumlarda Sürdürülebilirlik” ve “Kuzey Yıldızı Yolcuları” konulu paneller ile de önemli şirketlerin temsilcileri, katılımcılarla deneyimlerini de paylaştı.

PROGRAM HAKKINDA

Program, sürdürülebilirlik yaklaşımını benimseyerek bu alanda çalışmalar yapan, çalışanlar, çevre, toplum ve gelecek nesiller açısından fark yaratarak ülke ekonomisine değer katan aile şirketlerinin teşvik edilmesini amaçlıyor. Programda değerlendirme süreci; kurumsal yönetim, çalışanlar, iş modeli, çevre, toplum, aile ve gelecek nesiller başlıklarında ilerliyor.